Zpět na služby Střešní materiály

Kvalitu materiálů jsme prověřili vlastní prací při provádění střech. Jen takto prověřené materiály doporučujeme našim klientům, a proto je také nabízíme k odkupu. V případě, že si nevíte rady, mile rádi Vám pomůžeme s výběrem nejvhodnější střešní krytiny či okapu pro Váš dům.

Střešní krytiny

Plechové

PREFA – krytina velmi vysoké kvality rakouského výrobce, vyrobená z hliníkového plechu. Systém střešní krytiny je založen na spojení jednotlivých šablon pomocí zámku se skrytým kotvením. Střešní plášť tak odolává i těm nejtvrdším povětrnostním vlivům, což bylo léty prověřeno aplikacemi ve vysokohorských oblastech Alp.

RUUKKI – kvalitní střešní krytiny z ocelového plechu vlastní produkce v mnoha tvarech a s povrchovou úpravou v několika jakostních třídách. Vysoká funkčnost a životnost za přijatelnou cenu.

ISOLA – kvalitní ocelová krytina s bezpečným kotvením. Povrchovou úpravu tvoří práškové lakování s vysokým leskem (ev. matné provedení) nebo kamenitý povrch.

Další krytiny: LINDAB, SATJAM

Betonové

BRAMAC – střešní tašky z vysoce jakostních surovin. Široká nabídka modelů a povrchů až po úpravu s reflexní ochrannou vrstvou proti přehřívání. Extrémně dlouhá životnost, pevnost a ekologická výroba.

MEDITERRAN – kvalitní střešní krytina s vysokou odolností i životností za příjemnou cenu.

Další krytiny: KM BETA

Pálené

BRAMAC – tradiční střešní krytina vyráběná v Německu nejmodernější technologií z prvotřídních surovin. Rozmanitost tvarů a barev s ušlechtilými povrchovými úpravami.

Další krytiny: RÖBEN, CREATON

Asfaltové šindele

KATEPAL – finský modifikovaný šindel, který vyniká mezi bitumenovými (asfaltovými) střešními šindeli svou vysokou kvalitou, atraktivním vzhledem jednotlivých typů, přirozenou barevností použitých posypových materiálů a také svou nesmírně dlouhou životností. Mají dvojnásobnou životnost, oproti střešním šindelům vyráběným z oxidovaných asfaltů.

Další krytiny: ISOLA, IKO

Povlakové krytiny

BAUDER – řešení německého výrobce pro provedení hydroizolace plochých a mírně sklonitých střech v nejvyšší kvalitě. Rozmanitost krytin v podobě asfaltových pásů, umělohmotných fólií různých typů i barev. Možnost aplikace lepením, mechanickým kotvením nebo přitížením kačírkem či vegetační vrstvou pro vytvoření moderního a působivého vzhledu nebo pro další praktické využití v podobě teras apod.

Příslušenství střech

Dodáme Vám veškeré příslušenství od výrobců střešních krytin, které nabízí. Díky tomu bude Vaše střecha při rekonstrukci, zateplení či realizaci zcela kompletní.

 • Prostupové prvky – odvětrávací komínky a prostupy pro potrubí, stožáry apod.
 • Bezpečnostní prvky – střešní schůdky, výlezy, lávky a zábradlí
 • Opatření proti sesuvu sněhu – sněhové háky, sněhové tašky, sněhové zábrany
 • Podstřešní hydroizolační fólie – kontaktní vysoce difúzní fólie, monolitické fólie s PU zátěrem, fólie pro vytvoření vodotěsného podstřeší aj.
 • Ventilační prvky pro odvětrávání střech – okapní větrací mřížky a pásy, hřebenové větrací prvky, větrací tašky
 • Prvky bleskosvodu – podpěry vedení

Okapové systémy

Nevíte, jak se rozhodnout ve výběru okapu? Plastové okapy nejsou pevné, mědené mění barvu a jsou drahé, pozinkované jsou náročné na údržbu a lakované časem zkorodují. Proto se vám nejvíce vyplatí okapy z hliníkového lakovaného plechu PREFA, které skloubí design a dlouhou životnost s přiměřenými náklady.
Jaké jsou výhody okapového systému PREFA?

 • – pevnost a tvarová stálost
 • – lehkost a extrémní živostnost
 • – vysoce kvalitní povrchová úprava
 • – teplotní odolnost od -30 °C do +80°C
 • – nekorodují ani v případe poškození lakové úpravy
 • – 12 základních barev a možnost volby jakékoli barvy dle RAL nebo NCS
 • – záruka 40 let
 • – minimální nároky na údržbu

Systém zahrnuje veškeré komponenty, jakými jsou podokapní žlaby půlkulatého i hranatého tvaru a různých velikostí, nástřešní žlaby, svody různých průměrů, kruhové i hranaté.

Strešní okna

Nevíte, jaká střešní okna zvolit? Nejlepší zkušenosti máme se značkou ROTO. Široká škála různých typů řešení uspokojí každého zákazníka a zajistí vašemu podkroví dostatek světla a vysoký uživatelský komfort. Okna vynikají výbornými tepelnými hodnotami, funkčností a moderním designem. Ztělesnění prvotřídní kvality “german made”, zaručuje dlouhou životnost a spolehlivost. Rádi Vám poradíme, jaký typ oken by se hodil právě vám.