Zpět na služby Realizace střech

Opravíme, zrekonstruujeme nebo postavíme vám střechu na míru Vašim představám i finančním možnostem. Rádi Vám poradíme, jaká střešní krytina bude pro Vás nejvhodnejší a realizujeme vše do posledního puntíku – od výroby krovu až po špičkové klempířské a pokrývačské práce.

Novostavba šikmé střechy

Šikmé střechy jsou nejčastěji používanými typy střech a pro jejich pokrytí je na trhu nepřeberné množství typů krytin. Nejpraktičtější jsou střechy tvarově jednoduché, ale i složitou střechu lze provést bezpečně. Je však nutné zvolit vhodnou krytinu a dbát na kvalitní zpracování detailů, především pak úžlabí. Šikmou střechu můžeme provést jako jednoplášťovou nebo dvouplášťovou. Záleží na konkrétním projektu a navržené střešní skladbě. Vždy však dbáme na precizní provedení podstřeší a kvalitní a dostatečné odvětrání střešního pláště.

Pro pokrytí šikmé střechy betonovou nebo pálenou krytinou doporučujeme BRAMAC. Můžeme ale použít i jinou značku, kterou si vyberete, nebo je obsažena v projektu. Pokud není střecha navržena s dostatečným sklonem nebo nejsou krovy navrženy pro “težkou” krytinu, je možné použít některou z lehkých strešních krytin. Doporučujeme velmi odolnou a trvanlivou hliníkovou krytinu PREFA, která zároveň nabídne provedení velmi bezpečného střešního pláště i do těch nejtvrdších klimatických podmínek (prověřeno ve vysokohorském prostředí Alp). Alternativně lze použít ocelovou strešní krytinu RUUKKI. Pokud preferujete spíše plochý vzhled střechy v kombinaci s přechody barev a stínů, pak je pro Vás ideální asfaltová šindelová krytina. Velmi dobré zkušenosti máme se značkou KATEPAL.

Novostavba ploché střechy

Moderní architektura si libuje v minimalistickém designu staveb s plochou střechou. Úroveň technologických postupů a materiálů u tohoto typu střech je v současnosti tak vysoká, že poruchovost, která byla v minulosti bežná, už dávno neplatí. Výhody můžeme spatřovat v možnosti využití střešní plochy pro další využití v podobě terasy, či tzv. zelené vegetační střechy. Plochá střecha je také lépe dostupná pro údržbu, opravu komína, čištení odvodňovacích prvků apod. Používáme tzv. povlakové krytiny – TPO folie či modifikované asfaltové pásy zn. BAUDER.

Rekonstrukce střech

Vypadá vaše střecha nemoderně? Zatéká přes ní a zadržuje vlhkost? Někdy postačí střechu umýt, opravit, nebo jí dát nový nátěr, jindy je celková rekonstrukce nezbytná. Jak na to?

  • Po důkladné prohlídce zhodnotíme stav krytiny a navrhneme způsob a rozsah lokálních oprav či rekonstrukce.
  • Zkontrolujeme také stav krovu a ostatních viditelných dřevěných konstrukcí
  • V dohodnutém termínu se pustíme do demontáže staré krytiny, případné opravy dřevěných konstrukcí a následné pokládky nové krytiny, včetně střešního příslušenství.
  • V případe rekonstrukce ploché střechy můžeme, na základě požadavku investora také vybudovat šikmou střešní nástavbu.
  • Pracujeme vždy na etapy a odkrytou část střechy vždy zajistíme před srážkami.